Top For Dog 2019 - VI edycja plebiscytu

GŁOSOWANIE TRWA OD 17.09 D0 15.11.2019 R
akcesoria dla psów

Mikołajkowa PAKA dla Bezdomniaka - Pysia i przyjaciele

WięcejZagłosuj

"Mikołajkowa PAKA dla Bezdomniaka - Pysia i przyjaciele" 

Jest ok akcja która odbywa się od 3 lat Jej pomysłodawcą jest 10 letnia Wiktoria Szyjkowska , która razem ze swoim pupilem "Pysia Jack Russell Terrier"  wspierają bezdomne zwierzęta w schroniskach 

W 2017 roku akcja przeznaczona była dla Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy , w 2018 roku dla Schroniska dla Zwierząt w Toruniu , w tym roku wsparcie otrzyma Schronisko dla Zwierząt w Gołańczy.

Łączna wartość Mikołajkowej PAKI dla bezdomniaka w 2017 roku to ponad 5000 zł.
W 2018 roku wartość zebranych produktów to blisko 17 000 zł .

https://warszawa.tvp.pl/40348106/09122018

Instagram Pysi: https://www.instagram.com/pysia_jack_russell_terrier/

Facebook Pysi: https://www.facebook.com/Pysiajackrussellterrier/

Więcej o akcji :
https://pomagam.pl/pysipaka2019

akcesoria dla psów

Speed dog

WięcejZagłosuj

Jesteśmy pionierską w Małopolsce Organizacją non-profit działającą na rzecz rozwoju i świadomości w temacie sportów kynologicznych. Naszym sztandarowym hasłem jest propagowanie idei aktywnego spędzania czasu z psem. Zajmujemy się edukacją społeczeństwa w dziedzinie kynologii, dokładnie w poszczególnych dziedzinach sportów kynologicznych, a także ochroną i promocją zdrowia człowieka i zwierząt.
Najprościej mówiąc, Speed Dog to ogromna pasja do aktywnego spędzania czasu ze swoimi psami.
Wszystko zaczęło się w 2017 roku, kiedy Anna Sikora, Mateusz Wójtowicz oraz Agnieszka Seraczyn postanowili zrobić coś więcej dla swoich psów. Aga jako hodowca rasy Staffordshire Bullterier oraz Bullterier miniaturowy oraz Ania z Mateuszem jako posiadacze 4 psów, w tym 3 ttb, chcieli zaproponować swoim psom coś więcej niż długie spacery i wypady za miasto w weekend.
Dlatego powstał Speed Dog. Powstał pomysł aby zorganizować w Krakowie, mieście gdzie mieszkamy - zawody sportowe dla psów.
Wiele osób chce aktywnie spędzać czas ze swoim psem, wiele osób chce trenować, chce rozwijać pasje, chce po prostu świetnie bawić się ze swoim psem. Tak powstaliśmy my, wychodząc na przeciw potrzebą właścicieli psów w dużym mieście.
W tym momencie mamy za sobą trzy edycje zawodów. Organizujemy ligę sezonową oraz raz do roku duże zawody inauguracyjne.
Konkurencje na zawodach SPEED DOG:
-Speed Dog
- Maxi Speed Dog
- Speed Jump
Główną konkurencją na zawodach jest Speed Dog, czyli bieg sprinterski na dystansie ok. 50 m, z pomiarem czasu przez fotokomórkę.
Dodatkowymi konkurencjami są Maxi Speed Dog oraz Speed Jump. Maxi Speed Dog  czyli bieg na manualnej psiej bieżni, gdzie liczy się możliwie maxymalna osiągnięta przez psa prędkość w czasie 20 sekund. Speed Jump to nic innego jak long jump, czyli skok w dal przez przeszkodę.
Pomimo, że nie są to popularne i dobrze znane w Polsce dyscypliny sportu kynologicznego, to z roku na rok podczas zawodów obserwujemy bardzo duży wzrost zainteresowania tego rodzaju aktywnością.
Oferujemy pełną pomoc w przygotowaniu psa od podstaw do każdej z naszych dyscyplin i pomimo, że jeszcze nie posiadamy własnego ośrodka, gdzie moglibyśmy regularnie przeprowadzać treningi to ogromnie wierzymy, że o Speed Dog'u będzie coraz głośniej ponieważ wszystko to co robimy, robimy dla psich mieszkańców Krakowa. I to dla nich chcemy się rozwijać.
Warto także dodać, że u nas nie wygrywają jedynie najlepsze psy, nagradzamy także tych najstarszych, najmłodszych, tych którzy szukają domu, tych leniwych, tych najchudszych i najgrubszych i wielu innych "specjalnych" - za to że chciało im się ruszyć, za to że chcieli wprowadzić aktywność do swojego i psa życia. Wierzymy, że to poprawi jakość ich życia.
 Staramy się aby każdy uczestnik poczuł się doceniony, dla nas nie liczy się czy pies jest rasowy czy nie, czy kudłaty czy łysy, u nas każdy jest równy i każdy ma prawo do wyśmienitej zabawy. Podczas zawodów zapewniamy opiekę weterynaryjną oraz możliwość skorzystania ze stoisk z produktami z wielu dziedzin z branży zoologicznej.
Robimy to wszystko z ogromnej miłości i pasji do psów ale także aby zaproponować ludziom alternatywę dla codziennych spacerów w dużym mieście. Mocno wierzymy, że regularna aktywność  jest najlepszą profilaktyką zdrowotną.

ranking produktów dla psów

Znów na nogach

WięcejZagłosuj

Wszystko zaczęło się od grupy studentów...

Jesteśmy w większości studentami Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej i to właśnie na terenie Politechniki odbywa się lwia część naszej pracy.
Poza nią działamy we własnych domach i garażach. Pacjenci którzy do nas trafiają są z całej Polski, co często wiąże się z naszymi wyjazdami nawet na drugi koniec kraju – relacje z naszych podróży można śledzić na naszym funpage „Znów na Nogach” oraz Instagramie (@znownanogach).
Sam pomysł na taką formę pomocy zwierzętom narodził się w głowie „szefowej” całej akcji, Julii Bardini. Całe życie spędziła z psami, wykarmiała porzucone młode, pomagała w schronisku. I choć nie poszła na weterynarię, to znalazła inny sposób pomocy niepełnosprawnym zwierzętom. Jej pierwszym pacjentem był Włodek z fundacji Znajdki. Później pojawiły się kolejne niepełnosprytki, a wraz z nimi miłośnicy czworonogów gotowych pomóc i działać – w ten sposób powstała ekipa, która od blisko pół roku stawia psy na nogi.

produkty dla psów

VetLIFE - bank krwi dla zwierząt

WięcejZagłosuj

VetLIFE powstało dzięki pracy i zaangażowaniu lekarzy weterynarii, którzy widzą potrzebę i możliwości niesienia pomocy tym, którzy sami nie są w stanie o nią prosić. 
Pomóż nam propagować krwiodawstwo i krwiolecznictwo w swoim mieście.

Historia weterynaryjnych banków krwi sięga ledwie kilku dekad, ale zapotrzebowanie na ratującą życie krew wymusiło dynamiczny ich rozwój. W Polsce jest ich jednak nadal zbyt mało, aby realnie móc pomóc potrzebującym pacjentom. Tysiące lekarzy weterynarii w całym kraju wciąż poszukuje stałych dawców krwi, dzięki którym mogą ratować zdrowie i życie naszych pupili.

VetLIFE powstało dzięki pracy i zaangażowaniu lekarzy weterynarii, którzy widzą potrzebę i możliwości niesienia pomocy tym, którzy sami nie są w stanie o nią prosić. 
Pomóż nam propagować krwiodawstwo i krwiolecznictwo w swoim mieście, korzystaj ze wszystkich możliwości terapii wśród zwierząt i dawaj nadzieję tym, dla których zwierzęta są całym światem. Pamiętaj, że krew ratuje życie!

Honorowe krwiodawstwo odbywa się na zasadzie dobrowolnego i bezpłatnego oddawania krwi. Jednakże w ramach podziękowania za ratowanie zdrowia i życia innych zwierząt, pies-dawca lub kot-dawca otoczony zostaje specjalną opieką lekarsko-weterynaryjną. Honorowi dawcy krwi min. 4 razy do roku mają wykonywane badania hematologiczne, łącznie z określeniem grupy krwi i wydaniem Książeczki Honorowego Dawcy Krwi, ponadto mają zagwarantowane szczepienia profilaktyczne przeciwko chorobom zakaźnym oraz karmę weterynaryjną typu ultrapremium, a wszystko to ma być wyrazem wdzięczności dla tych właścicieli i ich pupili, którzy bezinteresownie troszczą się o zdrowie potrzebujących czworonogów. 

Abyśmy mogli działać i pomagać potrzebującym zwierzakom niezbędna jest WASZA POMOC. Krew to lek, którego nie da się wyprodukować, jest bezcenna i niezastąpiona. A jedyną metodą, aby ją pozyskać jest jej donacja,a następnie odpowiednia obróbka i przechowywanie.

Czekamy na Was!

www.bankkrwidlazwierzat.pl