Top For Dog 2019 - VI edycja plebiscytu

GŁOSOWANIE TRWA OD 17.09 D0 15.11.2019 R
preparaty pielęgnacyjne dla psów

Aptus Relax

WięcejZagłosuj

Mieszanka paszowa uzupełniająca dla psów i kotów. Wspiera spokojne, zrównoważone zachowanie i procesy uczenia.

1 kęs zawiera:

 • Witamina B1 100 mg
 • L-tryptofan 70 mg
 • Zielona herbata w proszku 35 mg
 • Kompleks siarowy 20 mg.

Skład: mąka owsiana, drożdże piwowarskie, smak wątroby z kurczaka, gliceryna, olej szafranowy, lecytyna słonecznikowa, celuloza, słodkie ziemniaki, maltodekstryna, alginian sodu, siarczan wapnia, woda, zielona herbata w proszku (Camelia Sinensis) (2%), kompleks siarowy - Colostrum Calming Complex™ (1%), pektyna cytrusowa.

Dodatki dietetyczne na 1 g:

 • Witamina B1 (3a821) 60 mg
 • L-tryptofan(3.4.1) 37 mg

Składniki analityczne:

 • Białko surowe 24 %
 • Włókno surowe 0,6 %
 • Tłuszcze i oleje surowe 10 %
 • Popiół surowy 3 %

Postać:
Kęsy o smaku kurzej wątróbki (białko hydrolizowane).

Dawkowanie:

 • < 15 kg: ½ kęsa dziennie.
 • 15 – 30 kg: 1 kęs dziennie.
 • > 30 kg: 2 kęsy dziennie.

Dawka może być zwiększona w sytuacjach stresowych.

Stosowanie:
Aptus RELAX przeznaczony jest do stosowania w przypadku nadmiernego stresu i niepokoju, który może być wywołany przez:

 • wybuchy fajerwerków
 • grzmoty w trakcie burzy
 • inne głośne dźwięki (koncerty, mecze, imprezy itp.)
 • podróż
 • wizytę u lekarza weterynarii, groomera
 • wizytę gości w domu
 • zmianę składu rodziny (pojawienie się nowego domownika lub jego utratę)
 • zmianę opiekuna (adopcja)
 • problem separacyjny (pozostawianie zwierzaka samego w domu, hospitalizacja)
 • przeprowadzkę
 • remont.

Przechowywać w temperaturze pokojowej (15-25°C).
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt.

Waga netto 60 g (30 sztuk)

Wytwórca: VetriScience® Laboratories, Williston, VT, 05495 USA
Przedstawicielstwo: Orion Pharma Poland Sp. z o.o., Grochowska 278/31, 03-841 Warszawa, Polska, tel. (+48 22) 833 31 77

preparaty pielęgnacyjne dla psów

FUEL KREW WOŁOWA

WięcejZagłosuj

Suplement diety dla psów.

Skład: Krew wołowa (suszona cała krew wołowa)
Skład analityczny: Białko surowe 92%, wilgotność 8%

Mięso mięśniowe po uboju zawiera małe ilości krwi; a krew jest niezbędnym składnikiem diety każdego psa. Dostarcza wapń, magnez, miedź, mangan i cynk.
Nasza krew wołowa jest suszona rozpyłowo, dzięki czemu zachowuje wszystkie wartości odżywcze. Idealna do stosowania w diecie B.A.R.F, a także dla psów z anemią.
W przeciwieństwie do świeżej krwi, nie musi być trzymana w lodówce, ma dłuższy okres przydatności i łatwiej ją mieszać i przechowywać.

Zalecenia dotyczące stosowania / dawkowanie na dzień: 
0,3 g na kg masy ciała, maksymalna dawka 12 g / dobę. 
Stosować według zaleceń lekarza weterynarii lub jako codzienny suplement diety B.A.R.F.  
Produkt pochodzi w 100% z produkcji spożywczej. 

www.meatlovepolska.pl

ranking produktów dla psów

EFA Olie

WięcejZagłosuj

EFA Olie

Mieszanka paszowa dietetyczna dla psów i kotów
Stanowi naturalne źródło idealnie zbilansowanych kwasów Omega 3 (olej z ryb zimnomorskich) i Omega 6 (olej z pestek winogron, olej z ogórecznika lekarskiego)

Skład:
Kwas eikozapentaenowy (EPA) 80 mg/ml
Kwas dokozaheksaenowy (DHA) 80 mg/ml
Kwas gamma-linolenowy (GLA) 8 mg/ml
Kwas linolowy 60 mg/ml
Kwas linolenowy 40 mg/ml
Biotyna 10 μg/ml
D-pantenol 2 mg/ml
DL-alfa-tokoferol 2 mg/ml

Zastosowanie:
Idealne źródło NNKT dla psów i kotów, może być stosowany także u innych zwierząt towarzyszących np: fretek, królików, chomików, świnek morskich 

Wpływ na skórę i okrywę włosową:
Wspomaga funkcje skóry w przypadku jej stanów zapalnych:
-  w alergiach (AZS, APZS) i innych problemach dermatologicznych (pomaga ograniczać świąd skóry).
-  w dermatozach i stanach zapalnych skóry o różnej etiologii (bakteryjne, drożdżakowe - Malassezia, grzybicze, pasożytnicze)
Utrzymuje skórę i okrywę włosową w dobrej kondycji:
- w stanach nadmiernego linienia, łupieżu, przetłuszczania skóry i okrywy włosowej, przy suchej skórze, matowej sierści i pogorszeniu kondycji okrywy włosowej
- poprawia jakość sierści np. przed wystawami
- wzmacnia kondycję skóry osłabioną np. w skutek niewłaściwej diety, inwazji pasożytów
- u kotów poprzez redukcję ilości wypadających włosów ogranicza formowanie się pilobezoarów (kul włosowych) w przewodzie pokarmowym

Ogólne działanie na organizm:
- wspiera pracę i kondycję mięśnia sercowego
- opóźnia procesy starzenia
- ogranicza skutki stresu
- korzystnie wpływa na układ nerwowy
- wspomaga płodność
- jako naturalny dodatek żywieniowy u zwierząt w okresie wzrostu i w podeszłym wieku

Kwasy tłuszczowe omega-3 ze względu na naturalne działanie przeciwzapalne są stosowane wspomagająco także w stanach zapalnych stawów, trudno gojących się ranach, grzybicach i niektórych nowotworach.

Sposób podawania:
Podawać bezpośrednio do jamy ustnej lub po wymieszaniu z karmą.
Małe psy i koty: 10 kropli/dzień
Duże psy: 30-60 kropli/dzień
1 ml = 30 kropli
Zalecany czas stosowania do 2 miesięcy. Ze względu na specyfikę metabolizmu kwasów tłuszczowych i lipidów efekt stosowania produktu widoczny jest dopiero po pewnym czasie, dlatego należy je podawać przez co najmniej 4-6 tygodni. W razie potrzeby produkt może być bezpiecznie stosowany przez dłuższy okres czasu.
Przed użyciem zaleca się konsultację z lekarzem weterynarii.

Właściwości:
EfaOlie to naturalny produkt, nierafinowany, zachowuje dzięki temu pełne właściwości odżywcze.  Nie zawiera substancji konserwujących, toksyn ani zanieczyszczeń.
Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) nie mogą być syntetyzowane w organizmie, a są potrzebne do jego funkcjonowania. Koty i psy nie potrafią samodzielnie wytwarzać większości kwasów omega-3 i omega-6 dlatego powinny być one dostarczane wraz z pokarmem.  Za najważniejsze związki w grupie omega-6 uznaje się kwas linolowy (LA) i kwas gammalinolenowy (GLA). Z kolei najważniejsze kwasy omega-3 to  alfalinolenowy (ALA), eikozapentaenowy (EPA) i dokozaheksaenowy (DHA). Bardzo istotne są odpowiednie proporcje kwasów omega-3 do omega-6.
Proporcja między NNKT omega-6 i omega-3 ma bardzo duży wpływ na skuteczność przeciwzapalną. W EFA Olie proporcje omega-6 do omega-3 są optymalne i wynoszą 6:1. Takie proporcje zapewniają znaczne zmniejszenie syntezy leukotrienu B4, który jest ważnym
mediatorem zapalnym.

W celu zapewnienia kompleksowego działania, EFA Olie zawiera także dodatek ważnych witamin. Witamina E jest naturalnym przeciwulteniaczem, ma korzystny wpływ na płodność samców, bierze udział w metabolizmie NNKT. D-pantenol jest istotny do prawidłowego funkcjonowania skóry i jego niedobory mogą prowadzić do nadmiernego złuszczania się naskórka i utrudnionego gojenia ran. Biotyna zapewnia właściwy stan skóry, sierści a także pazurów, jest koenzymem uczestniczącym m.in. w przemianach tłuszczów i syntezie kwasów tłuszczowych. Niedobory biotyny mogą pojawić się np. w okresie antybiotykoterapii, prowadząc do zmian skórnych, stanów zapalnych a także zwiększonego linienia.
Zawartość NNKT w EFA Olie jest o połowę wyższa w porównaniu z innymi produktami na rynku.
Dzięki wysokiemu stężeniu składników aktywnych EFA Olie jest bardzo wydajny, stosuje się go w niewielkich ilościach, dzięki czemu nie dochodzi do nadmiernego obciążenia trzustki,  nie obserwuje się  biegunek charakterystycznych dla diety bogatej w tłuszcze.

Działanie EFA Olie
Wspomaganie funkcji skóry
Niedobór NNKT szczególnie negatywnie wpływa na stan skóry przejawiając się np. wypadaniem włosów, wysuszeniem, łojotokiem, egzemą, swędzeniem, większą skłonnością do alergii skórnych, chorób autoimmunologicznych, grzybic, stanów zapalnych.
EFA Olie zawiera optymalne proporcje NNKT Omega 3 : Omega 6 oraz dodatkowe składniki aktywne (biotyna, pantenol, witamina E), dlatego jest wysoce skuteczny w wielu problemach dermatologicznych. NNKT korzystnie wpływają na stan i kondycję skóry, wspomagają leczenie dermatologiczne, ograniczają świąd, zwiększają odporność na zakażenia skóry m.in. powodowane przez drożdżaki. NNKT zawarte w EFA Olie w naturalny sposób hamują rozwój reakcji uczuleniowej i zmniejszają wytwarzanie mediatorów stanu zapalnego. W przypadku alergii regularne stosowanie korzystnie wpływa na stan skóry zmniejszając świąd i przynosząc ulgę choremu zwierzęciu.
Udowodnione działanie
Wykazano, że codzienne stosowanie EFA Olie przez 2 miesiące pozwoliło uzyskać bardzo dobre lub dobre efekty stosowania aż u 73% zwierząt z problemami dermatologicznymi.

Działanie ogólnoustrojowe:
Układ ruchu - naturalne przeciwzapalne działanie omega-3 ma znaczenie u psów i kotów cierpiących z powodu stanów zapalnych układu ruchu, szczególnie osteoarthritis.
Układ krążenia - Omega-3 z oleju rybiego wpływa na obniżenie ciśnienia krwi, co jest pożądane m.in. przy przewlekłej niewydolności nerek u psów i kotów. NNKT mają także korzystny wpływ na ogólną kondycję i pracę mięśnia sercowego.
Układ nerwowy - NNKT to istotny składnik układu nerwowego, m.in. wchodzą w skład fosfolipidów osłonek mielinowych.
Nowotwory - wykazano działanie przeciwnowotworowe niektórych NNKT, szczególnie kwasów omega-3, m.in. poprzez działanie przeciwzapalne oraz sprzyjanie apoptozie komórek nowotworowych.
Ponadto składniki EFA Olie korzystnie wpływają na płodność i wspierają prawidłowy rozwój płodów. Przeciwzapalne właściwości kwasów omega-3 znajdują zastosowanie także we wspomaganiu leczenia stanów zapalnych np. w obrębie jelit, układu nerwowego.

Inne informacje:
Warunki przechowywania: Przechowywać w chłodnym miejscu. Efa Olie podczas przechowywania może ulec zmętnieniu, jest to zjawisko naturalne i nie ma wpływu na jakość i skuteczność.
Produkt naturalny - nierafinowany.
Wysoka jakość produktu i ochrona przed utlenieniem kwasów tłuszczowych jest zapewniona przez: ciemne szkło butelki (ochrona przed działaniem światła), przechowywanie w chłodnym miejscu oraz witaminie E stanowiącej naturalny przeciwutleniacz. Szklana butelka gwarantuje brak reakcji produktu z opakowaniem, produkt pozbawiony jest zanieczyszczeń technologicznych, które mogą powstawać np. przy produkcji kapsułek.

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Wyłącznie dla zwierząt.

Wytwórca i podmiot odpowiedzialny za etykietowanie: Propharma A/S, Skaaremosevej 11-14, Blistrup, 3230 Graested, Dania. Weterynaryjny numer identyfikacyjny: DK12071787
Dystrybutor: ScanVet Poland Sp. z o.o., Skiereszewo, ul. Kiszkowska 9, 62-200 Gniezno, Tel. 61 426 49 20. WNI: PL3003182p.

Opakowania: Efa Olie jest pakowany w buteleczkach szklanych zawierających 30 ml zawiesiny olejowej z kroplomierzem (30 kropli na 1 ml).

preparaty pielęgnacyjne dla psów

VETOSKIN

WięcejZagłosuj

Preparat wspomagający przeznaczony dla psów i kotów z zaburzeniami dermatologicznymi, objawiającymi się suchą, matową, wypadającą sierścią oraz łuszczącą się skórą. Zbilansowany poziom kwasów omega, pochodzących z najlepszych źródeł, zawiera wszystkie niezbędne składniki poprawiające funkcje skóry. Skład: omega-3, omega-6, cynk, biotyna, kompleks witamin z grupy B

preparaty pielęgnacyjne dla psów

FLORA BALANCE, DEFENSE I FLORACTIV

WięcejZagłosuj

Linię Flora tworzą trzy produkty:
Flora Balance, Flora Defense i FlorActiv, które wspierają prawidłową pracę przewodu pokarmowego i wpływają na odbudowę mikroflory jelitowej u zwierząt.

Każdy z produktów ma inne zastosowanie: 
Flora Balance to synbiotyk (połączenie probiotyku z prebiotykiem) zawierające najwyższe na rynku stężenie bakterii probiotycznych 20 miliardów CFU żywych kultur bakt. /1 g produktu. Ten preparat ze względu na wysokie stężenie bakterii probiotycznych jest szczególnie rekomendowany w trakcie i po antybiotykoterapii, w zaburzeniach trawienia związanych z błędami dietetycznymi. 

Flora Defense to synbiotyk zawierający czyste kultury drożdży Saccharomyces boulardii i bakterie kwasu mlekowego Lactobacillus rhamnosus LR06 oraz prebiotyk. Preparat jest szczególnie polecany zwierzętom cierpiącym na ostre biegunki na tle zakaźnym w tym nawracające biegunki związane z zakażeniem Clostridium difficile, czy też ostre biegunki związane ze stosowaniem antybiotyków. Zawarte w preparacie Flora Defense czyste kultury drożdży Saccharomyces boulardii wykazują dobroczynne działanie na wielu płaszczyznach: neutralizują toksyny, działają przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, pozwalają skrócić czas trwania ostrych biegunek infekcyjnych u zwierząt. 

FlorActiv to preparat stanowiący połączenie substancji odżywczych (L-glutamina, inulina, oligofruktoza, witamina A, ekstrakt z zielonej herbaty, cynk), których synergistyczne działanie wspomaga właściwe odżywienie enterocytów (komórki jelita cienkiego), ich regenerację oraz odtworzenie, jak również utrzymanie właściwej mikroflory przewodu pokarmowego. Ponad to wspiera układ immunologiczny i działa protekcyjnie w kierunku stresu oksydacyjnego występującego w procesie chorobowym. 
Każdy z produktów może być stosowany od pierwszych dni życia zwierzęcia