"Częste mycie skraca życie" – no cóż, psy z pewnością zamerdałyby ogonem z zadowolenia, gdyby właściciel  wypowiedział do nich to zdanie. Kąpiel jest jednak zabiegiem pielęgnacyjnym i bardzo istotnym nie tylko ze względu na wygląd, ale też  i zdrowie psa.
Odpowiednie środki pielęgnacyjne to podstawa. Stosuje się kosmetyki wyłącznie przeznaczone dla psów. Dobieramy szampon i odżywkę, które powinny być odpowiednie do rodzaju sierści (np. psów krótko- i długowłosych) naszych psiaków.

Cziłki nie wymagają codziennych zabiegów higienicznych tak jak ludzie, no chyba że wycieramy łapki po każdym spacerze.  . Jeśli nie masz psa rasowego, który jest wystawowy, to najlepiej, jeśli będziemy kąpać go jedynie, gdy tego potrzebuje.               Tak naprawdę częstotliwość kąpieli zależy od wielu czynników, takich jak środowisko, w jakim przebywa pies i rodzaju sierści.

Wspomniałam o psie rasowym, który jest wystawowy, no właśnie, o ile nasza czwórka długowłosa ma cudowne kłaki do ułożenia po kąpieli tak Lolek i jego sierść to moja zmora. Ileż ja miałam straconych godzin w łazience. Dwoiłam się i troiłam żeby porządnie go wysuszyć, żeby nic mu się czasem nie odkształciło po wyjściu z łazienki a i tak zawsze kończyło się tym samym. Moje nerwy sięgały zenitu bo nie potrafiłam sobie poradzić z jego sierścią a przecież musiał się pokazać na ringu. Wypróbowałam tyle szamponów i odżywek, obciążałam nawet olejami jego sierść przed wystawą i NIC.  A jak powszechnie wiadomo pies na wystawie musi wyglądać  i prezentować się nie nagannie.

Zgłaszając się do Testów szamponu i odżywki DUCK LOVE pokładałam wielkie nadzieje w tym produkcie po przeczytaniu opisów i zapewnień właścicieli, że jest to produkt wysokiej klasy.

Do testowania otrzymałam :

Szampon dlapsa “All Breeds” PRO 500 ml

SZAMPON “ALL BREEDS” PRO 500 ML, UNIWERSALNY, PRZEZNACZONY DO PIELĘGNACJI KAŻDEGO RODZAJU WŁOSA, SZCZEGÓLNIE PSÓW O SIERŚCI LEJĄCEJ I JEDWABISTEJ.  ZAWARTE W NIM SKŁADNIKI ZAPEWNIAJĄ EFEKT ZDROWEJ I BŁYSZCZĄCEJ, PEŁNEJ BLASKU SIERŚCI. SIERŚĆ JEST DOBRZE OCZYSZCZONA, NAWILŻONA, ODŻYWIONA, ZYSKUJE NA OBJĘTOŚCI, MNIEJ SIĘ PRZETŁUSZCZA I ŁATWIEJ ROZCZESUJE.
DLA WZMOCNIENIA DZIAŁANIA SZAMPONU, STOSUJ GO RAZEM Z WITAMINOWĄ ODŻYWKĄ Z SERII PRO DUCKLOVE COSMETICS.
Sposób stosowania:

Szampon jest koncentratem. Należy go rozcieńczać w proporcji 1:20-1:30. Nanieść odpowiednią ilość rozcieńczonego szamponu bezpośrednio na mokrą sierść psa, delikatnie wmasować, pozostawić na około 10 minut i spłukać ciepłą wodą do zaniku piany. W razie konieczności, czynności powtórzyć.

Skład:

Środki powierzchniowo czynne, wyciąg z mydlnicy lekarskiej, olej jojoba, .

Witaminowa odżywka dla psa 251 ml

ODŻYWKA UNIWERSALNA Z WITAMINAMI DLA KAŻDEGO RODZAJU SIERŚCI PSA.                              TA REGENERUJĄCA ODŻYWKA JEST WAŻNYM UZUPEŁNIENIEM KAŻDEGO Z SZAMPONÓW DUCKLOVE COSMETICS. ODŻYWIA WEWNĘTRZNE STRUKTURY WŁOSÓW, DZIAŁA ANTYSTATYCZNIE I ZAPOBIEGA FILCOWANIU SIĘ SIERŚCI. ZAWARTA W NIEJ KERATYNA REGENERUJE USZKODZONY WŁOS. PONADTO SPRAWIA, ŻE WŁOSY SĄ GŁADSZE, MIĘKKIE, BŁYSZCZĄCE I ZNACZNIE MNIEJ PODATNE NA ŁAMANIE. MOŻNA JĄ STOSOWAĆ DO KAŻDEGO TYPU WŁOSÓW. JEST DOSKONAŁYM PRODUKTEM DO PIELĘGNACJI WŁOSÓW SUCHYCH, ŁAMLIWYCH, MATOWYCH I ZNISZCZONYCH.
Sposób stosowania: 

Nanieść odżywkę na umytą, mokrą sierść i delikatnie wmasować. Następnie dokładnie spłukać.

Skład:

Niacyna, pantenol, witaminy B3 i B5, keratyna, substancje nawilżające  i natłuszczające, środki powierzchniowo czynne.

Zastosowałam zalecany sposób użycia, szampon ładnie się pieni, idealnie dociera w gąszcz długich kłaczorów. Przyjemnie pachnie choć zapach bzu nigdy nie należał do moich ulubionych. Odczekaliśmy 10 min następnie nałożyłam odżywkę. Jak wiadomo każdy szampon dobrze uzupełnia się z odzywka z tej samej linii bądź firmy, która kładzie nacisk na dobór składników.

Wysuszyłam i ułożyłam sierść Lolka i muszę jednoznacznie stwierdzić. 

2 lata żmudnych poszukiwań, musiałam zostać Ambasadorem TOP FOR DOG aby poznać te znakomite kosmetyki ! ależ się cieszę, że zgłosiłam się do tych testów. Sierść jest cudownie miękka, lejąca się przez palce, pięknie się układa no i co najważniejsze po wyjściu z łazienki i po kąpielowym czochraniu sierść i jej ułożenie zostaje na swoim miejscu.

Bardzo dziękuje DuckLove za możliwość przetestowania szamponu i odzywki. Produkty były testowane w ramach plebiscytu TOP FOR DOG, aktualnie trwa glosowanie do 15.11.2019r.

Jeśli macie problem z długim włosem u swojego psa, myślę że warto wydać te kilkadziesiąt złotych  i cieszyć się pięknym wyglądem swojego Psa.