Testy VetExpert – karma sucha, mokra VetoSkin :)

Kochani! To już nasza ostatnia recenzja dla Top for Dog, ale uważam, że na koniec zostało jedno z naszych najlepszych odkryć, a mianowicie produkty firmy VetExpert :)
Staram się karmić swoje psy jak najlepiej ! Karm na rynku mamy już bezliku te najlepsze te średnie i te trochę gorsze. I można wybierać najlepsze karmy, a to i tak nie oznacza, że dana karma będzie dobra akurat dla naszego psa. W ten sposób mamy na swoim koncie naprawdę wiele karm :p zawsze chciałam, żeby udało się tak, aby wszystkie trzy rudzielce🐕 jadły karmę jednej firmy, ale zawsze coś któremuś dolegało, a to qupa nie taka, a śmierdzące bączki, wypadanie i brzydka sierść, nie przyswajanie, nie trawienie, uczulenie albo niechęć do jedzenia … jak jednemu karma się sprawdzała to drugiemu nie … i tak zawsze maiłam różne karmy aż do momentu, jak poznaliśmy VetExpert ! Było to dla nas zaskoczenie! Byłam pewna, że będę pisać jak to jedna, czuje się na tej karmie świetnie a reszta niestety, musi mieć inną, ale... Myliłam się.
Z karmą spotkaliśmy się już wcześniej i wiedziałam, że na pierwszy rzut była dla naszych psiaków bardzo smakowita, bo nawet Toffik jadł bez wybrzydzania i miska była szybko pusta, dlatego postanowiłam zgłosić się do testów.
Cała trójka przeszła na karmę VetExpert RawPaleo – Toffik dla ras małych zaś Boni i Beza dla ras dużych. Nasza przygoda nie zakończyła się tylko na jednym worku testowanym, dlatego mogę z czystym sumieniem napisać, że dla nas rewelacja – małe qupki, bez bąków oraz żadnych innych zbędnych rewelacji co oznacza, że karma ładnie się u moich rudzielców przyswaja :)
Co mamy do wyboru, jeśli chodzi o karmy suche? No właśnie i tu jest jeden z dwóch moich minusów .. na dzień dzisiejszy możemy wybrać tylko jeden smak – indyk – ale z rozróżnieniem na wielkość psa oraz wiek. Wiem też, po rozmowie z przedstawicielem, że ten mały minus niedługo zniknie, ponieważ właśnie pracują nad poszerzeniem oferty karm suchych i będą inne smaki :)
Jednak co najważniejsze to karma nie zawiera zbóż oraz zbędnych wypełniaczy ! Producent również zaznacza, że seria RawPaleo to powrót do korzeni, czyli naturalnego żywienia. Oczywiście nie zmienia to faktu, że nadal jest to sucha karma, ale z dużą zawartością świeżych składników. Aż 80% indyka w 100g karmy, która oparta jest na jednym źródle białka pochodzenia zwierzęcego.
Drugim minusem na tej karmie jest waga Bezy – nawet gdy zwiększyłam jej porcję to i tak była trochę za chuda, ale tu właśnie przechodzimy do drugiego produktu, który testowaliśmy, czyli karmy mokrej, która pomaga nam z tym problemem.
Czasami moim rudym torpedom zamieniam jeden suchy posiłek na mokry a od pewnego czasu zaczęłam Bezie podawać mokrą karmę jako dodatkowy posiłek :)
Podobnie jak w przypadku karmy suchej nie mamy tutaj żadnych niechcianych atrakcji :)
Skład mokrej karmy jest równie dobry co suchej ! Mamy tutaj 70% indyka, 28,8% rosołu z indyka oraz minerały i olej lniany. Plusem jest większy wybór smaków, ponieważ mamy indyka, baraninę oraz wołowinę :)
Ostatnim testowanym produktem od VetExpert był VetoSkin kapsułki na problemy dermatologiczne skóry i sierść. Zapobiegają ryzyku nadmiernego przesuszania skóry, zawierają również wszystkie niezbędne składniki na matową i wypadającą sierść oraz łuszczącą się skórę. Producent zapewnia, że kapsułki są bardzo smakowite oraz jadalne w całości :)
Rude potwierdzają smakowitość ja zaś łatwość w użyciu i zastosowaniu oraz skuteczność działania :) sierść jest piękna i lśniąca :)
Na koniec ceny:
12 kg worek karmy suchej dla psów dorosłych dużych ok 250 zł
2,5 kg worek karmy suchej dla psów dorosłych małych ok 90 zł
zestaw puszek 5 + 1 gratis ok 40 zł
VetoSkin ok 35 zł
Do tego VetExpert często ma bardzo fajne promocje lub gratisy do zamówień :) Polecam również wszystkim hodowlom Klub Hodowcy :) Bardzo dobry kontakt z firmą, duża wiedza i przemyślane działanie przekonują mnie jeszcze bardziej :)
Wszystkie produkty, które testowaliśmy, używamy do dziś ! Jednak to nie koniec. VetExpert ma bardzo wiele produktów od karm po suplementy czy środki czystości, z czego również korzystamy i serdecznie polecamy, chociażby Odorsolution na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów :) Działa cuda :)

Kochani na stronie Top for Dog możecie już głosować ! Głosowanie kończy się 17 listopada. Ja już zagłosowałam na swoich faworytów ! Was również zachęcam do oddawania głosów :)

Pozdrawiamy :)
Łapka 🐾